Як стати успішним блогером і почати заробляти гроші

0
2822
views
як стати успішним блогером

Усіх цікавить питання, як стати успішним блогером і почати заробляти гроші. Блоги є у політиків, акторів, домогосподарок, футболістів, бізнесменів, мандрівників, письменників, сантехніків і геймерів. При цьому багато хто не просто ведуть блоги, ділячись з читачами та глядачами своїми новинами, думками, ідеями та спостереженнями, а заробляють на своїх ресурсах пристойні гроші.
Хочете приєднатися до їх числа? Тоді ця стаття – для вас.  Я розповім, як стати успішним блогером з нуля, на чому заробляють гроші автори журналів в ЖЖ, каналів на Ютубі і сторінок в Інстаграм, і в чому секрет успішного блогу.

У фіналі вас чекають корисні поради для початківців блогерів – як досягти успіху, як не розчаруватися, що не загубитися в безкрайньому цифрового всесвіту і знайти свою аудиторію.

1. Блогерство – стань знаменитим не виходячи з дому

Блогери (або блогери – обидва варіанти написання вважаються допустимими) давно стали значущим соціально-політичним явищем. З їхньою думкою рахуються центральні ЗМІ, про них говорять на телебаченні, їх пости обговорюють на серйозних аналітичних сайтах і в соціальних мережах.

Щоб стати відомим блогером, не обов’язково бути у всіх на виду, володіти літературним талантом або якимись надздібностями. Навіть виходити з дому і «тусуватися» в публічних місцях не обов’язково. Все, що потрібно – це вести блог, який цікавий читачам.

Як його вести, з чого почати і як отримувати дохід від блогу, я розповім в наступних розділах. Але для початку потрібно чітко визначитися з термінологією.

Блог – електронний щоденник (журнал, сайт), який автор веде в мережі і періодично оновлює. Зміст сайту буває текстовим, мультимедійним, комбінованим.

Блоги не просто прочитують і переглядають, але й коментують всі бажаючі. У цьому принципова відмінність блогу від, скажімо, рукописного щоденника, який ви ведете самі для себе.

Створити блог може будь-який користувач мережі. Першим в світі блогером вважається Тім Бернерс-Лі – винахідник URL, HTML, творець всесвітньої павутини, що зробив ключовий вплив на розвиток інтернету.

Зараз в світі мільйони блогерів. Деякі з них ведуть журнали виключно для свого задоволення або спілкування з людьми, які поділяють їх захоплення і погляди. Інші заробляють за допомогою блогу. І заробляють пристойно.

За даними «Форбс» творець журналу PewDiePie на Ютуб Фелікс Кьелльберг тільки в 2016 році заробив в мережі 15 млн доларів.

У тому ж році журнал «Тайм» включив його в список 100 найвпливовіших людей світу. Кількість його передплатників налічує зараз приблизно 60 млн чоловік. І все це завдяки каналу, присвяченому відеоіграх!

Це аж ніяк не унікальний випадок, а скоріше, найбільш показова і закономірна історія успіху в умовах абсолютної доступності особистої інформації в мережі.

Блоги створюють:

  • на власному домені
  • з використанням спеціальних сервісів;
  • на базі соціальних мереж.

Одні блогери – досвідчені користувачі інтернету, які вміють створювати сайти і управлятися з «движком» на хостингу, іншим досить аккаунта в Інстаграмі, щоб стати багатим і знаменитим.

Серед блогерів є професійні аналітики, які пишуть на серйозні політичні теми, є звичайні люди, які пишуть про все на світі, знімають ролики, викладають фотографії, рецепти страв, Лайфхак та інші корисні або даремні відомості.

Сукупність усіх блогів в мережі називається «блогосферою».

Складно сказати, які теми найбільш перспективні в плані монетизації – в будь-якій ніші можливий успіх. Але ви не помилитеся, якщо будете цікаво, компетентно і з подробицями розповідати про бізнес, психології успіху, сімейних відносинах, заробіток в мережі і поза мережею.

Негласне правило успіху: тема повинна дійсно хвилювати особисто вас, оскільки блог – це перш за все індивідуальний погляд на речі, явища, людей і події.

Є безліч різновидів блогів:

Тематичні – присвячені вузькоспеціальних темами: автотюнінг своїми руками, рецепти тортів, зимова риболовля, подорожі.
Наукові блоги – журнали, які ведуть наукові фахівці, а читають всі бажаючі.
Культурологічні – журнали про тій чи іншій галузі культури (живопису, кіно, музиці).
Освітні – присвячені темі освіти, освіти, школи.
Особисті щоденники – розповідь автора про події, які відбуваються в його житті. Щоденники ведуть як зірки мас-медіа, так і пересічні громадяни – серед тих і інших блогів попадається цікавий контент.

Але блоги рідко мають строгу спрямованість. Оскільки це особисті журнали користувачів, вони мають право комбінувати теми в будь-якому порядку – сьогодні розповісти про подорож в Лхасу, а завтра – поділитися новим рецептом грузинської кухні.

2. Які бувають блогери – 3 основні категорії

Крім тематики, блоги поділяються за способами подачі матеріалу. Автор сам вибирає, який варіант йому ближчий – вести текстовий блог, відеоканал або фотоблог: все залежить від уподобань самого блогера і особливостей аудиторії, для якої він творить.

Наприклад, геймерам – молодим людям від 15 років і старше – читати про ігри аналітичні тексти ні до чого: краще один раз побачити. А ось політичним оглядачам складно буде довести свою точку зору одними картинками.

Поговоримо про кожну категорії блогерів докладніше.

Категорія 1. Відеоблогер

Ці люди ведуть свої журнали в форматі відео – на каналах Ютуб (YouTube) і йому подібних. Глядачі підписуються на канал і регулярно дивляться нові випуски. Відеоролики автори знімають і монтують самі.

Серед відеоблогеров є професійні кліпмейкерів і режисери. А є ті, хто обмежується найпростішим слайд-шоу або показом свого екрану і закадровим коментарями.

В останні роки популярність придбали так звані б’юті-блоги. У таких журналах автори розповідають про все, що має відношення до індустрії краси. Відгуки про косметику, парфуми, уроки макіяжу і укладання волосся, поради по догляду за шкірою і т.п.

Спочатку б’юті-блоги були виключно західні, але сьогодні є безліч російських каналів, які ведуть як професійні візажисти, так і всі бажаючі. Молоді дівчата-красуні захоплено пробують на собі косметичні продукти, діляться результатами і враженнями.

Паралельно провідні відкрито або завуальовано рекламують бренди, розміщують у себе в блогах партнерські посилання або просто продають косметику.

Категорія 2. Текстовики

Це блогери, які працюють в традиційному текстовому форматі. Тобто пишуть статті. Але при цьому не просто описують події і явища, а висловлюють своє особисте ставлення до них.

Щоб тривалий час вести популярний текстовий блог, потрібно вміти складно викладати свої думки, мати оригінальну точку зору, не боятися вступати в полеміку з читачами.

Категорія 3. Фотоблоггери

Ці автори ставлять в основу фотографії. Найбільш популярний формат журналу свого – аккаунт в мережі Інстаграм. На цьому ресурсі успішні блогери заробляють на рекламі самих себе, своїх і чужих брендів і продуктів.
Просування в Інстаграм – тема для окремої публікації. Тут скажу, що незважаючи на гадану легкість (знімай і викладай фото) – публікація дійсно оригінального і якісного контенту вимагає часу і певних навичок.

3. Як стати успішним блогером та як на цьому заробити

Є універсальна формула успішного блогу: автор робить цікавий контент, приваблює аудиторію, використовує всілякі методи розкрутки свого сайту (сторінки) і отримує майданчик для монетизації.

Прибуток приносять тільки ті проекти, які мають достатню кількість читачів, глядачів, передплатників. Тільки такі блоги можуть зацікавити потенційних рекламодавців.

Нижче я докладно розписав види заробітку блогерів, давайте ознайомимося з ними.

1) Розміщення платних посилань

Це найпростіший і досить прибутковий варіант. Ви розміщуєте в своєму блозі платні посилання, а вам за це платять ті, хто їх замовляє. Ціна за посилання залежить від популярності вашого блогу. Є автори, які беруть за одну таку ссилочку кілька десятків тисяч рублів.

2) Підготовка платних постів

Статті, пости, висловлювання на замовлену тему. Знову ж, такий контент будуть оплачувати лише в тому випадку, якщо ваш блог цікавий і має безліч постійних читачів.

Вартість платних постів нічим не обмежена. Популярні блогери беруть за одну публікацію до сотень тисяч рублів. Замовляють статті популярні бренди, інтернет-магазини, сервіси з продажу інформаційних послуг і всі ті, хто зацікавлений в просуванні своїх послуг і розширенні споживчого ринку.

3) Банерна реклама

Приблизно те ж саме, що і платні посилання. Тільки виглядають вони не як текст, а як рекламний банер на сторінці блогера.

Користувач читає текст, а заодно переглядає банер або клацає на нього. За кожен перехід по посиланню або корисну дію читача власнику блогу капають гроші.

4) Пряма реклама в відеоролику

Популярні відеоблогери безпосередньо рекламують продукти та послуги і отримують за це гроші. Гонорар безпосередньо залежить від кількості передплатників каналу або статусу ведучого.

5) Участь в партнерських програмах

Партнерські програми – хороший варіант для початківців блогерів. Партнерки доступні всім бажаючим – інша справа, скільки прибутку вони вам принесуть. Якщо вас читає кілька близьких друзів і пара випадкових відвідувачів, то розміщувати програми не має сенсу.

Але якщо аудиторія – кілька тисяч чоловік, то партнерка буде щодня давати стабільний прибуток. Суть в тому, що читач або глядач переходить з вашого сайту на інший сайт, реєструється там або підписується на розсилку, а ви за це отримуєте певний відсоток.

4. Як стати блогером і заробляти гроші – покрокова інструкція для новачків

Блог створює сам автор або група авторів. У блогу повинна бути оригінальна концепція, унікальний дизайн і якісний контент. Все решта додасться.

як стати успішним блогером

Наша покрокова інструкція, яка допоможе Вам стати успішним блогером

Крок 1. Визначаємося з тематикою і форматом блогу

Тематику вибираємо виходячи зі своїх особистих переваг, інтересів, знань, життєвого досвіду. Чим ближче вам тема, тим легше буде вести блог. Це не обов’язково повинен бути модний тренд: цікавою можна зробити майже будь-яку тему, особливо ту, в якій ви професійно розбираєтеся.

Щоб ваш блог почав приносити вам гроші, запам’ятайте: спочатку – якісний контент, розкручування, витрати часу, сил, знань, і тільки потім – закономірний результат.

Вивчіть готові зразки популярних мережевих творінь, спробуйте розібратися, за рахунок чого домоглися популярності знамениті блогери. Ви зрозумієте, що в цій справі величезну роль грає терпіння, наполегливість і вміння працювати без оглядки на миттєвий результат.

Відразу попереджу, що далеко не кожен блог приносить творцям гроші. У мережі тисячі кинутих на півдорозі сторінок, автори яких розчарувалися в темі, в читачів, в житті і не витягли зі свого блогу ні гривні прибутку.

І це природний ризик для будь-якого починання. Хочете визначеності – йдіть працювати на завод з виробництва пластикових пляшок. Жартую, звичайно) Краще твердо вирішите працювати на себе, стати читаним, популярним, креативним автором, будьте готові до труднощів на початковому етапі.

Крок 2. Вибираємо майданчик для блогу

Є два шляхи – створити свій сайт на платній або безоплатній основі або скористатися готовими ресурсами – Живий Журнал, Blogger, Інстаграм, Twitter, Tumblr.

Перший варіант складніше, але зате у власного сайту більше можливостей. Готові майданчики хороші тим, що не потрібно створювати оригінальне оформлення, робити дизайн для сайту і запускати його.

Якщо вибираєте формат відео – тут все ще простіше: створюєте канал на Ютубі, знімаєте або створюєте на комп’ютері ролики і викладаєте їх в інтернет.

Крок 3. Ми оформляємо свій блог

Оригінальне оформлення потрібно в тому випадку, якщо у вас свій сайт.

Розбираєтеся в веб-дизайні – відмінно, якщо ні – краще найняти професіонала. Корявий сайт з невиразним інтерфейсом і блукає навігацією відлякає користувачів ще до того, як вони прочитають хоча б рядок.

Але занадто гладкі, лощені і безликі ресурси, схожі як дві краплі води на інші, теж не викличуть інтересу. Потрібен оригінальний концепт, родзинка – щось таке, що запам’ятається користувачеві з першого погляду.

Крок 4. Готуємо якісний контент

Форма без змісту, це як портмоне без грошей. Автор повинен давати контент. Чим частіше ви оновлюєте ресурс – тим краще. Ніхто не вимагає вас писати по 10 постів в день, але щоденне оновлення – ознака хорошого тону.

Підтримуйте зворотний зв’язок, відповідайте на коментарі та питання, зробіть свій блог максимально інтерактивним. На такому сайті і користувачеві буде цікаво, і вам не нудно. Спілкуючись з читачами, ви краще зрозумієте аудиторію. Блогер, який не знає, для кого він пише, швидко втомиться сам від себе.

І не бійтеся відсікати тих, хто вам заважає. Завжди знайдуться люди, яким щось не подобається. Спроби догодити всім і кожному зазвичай закінчуються провалом.

Крок 5. Залучаємо відвідувачів і монетизуєм сайт

Цікавий контент – це прекрасно, але при поточній конкуренції в інтернеті починаючому автору важко домогтися успіху на одних статтях і постах, будь вони навіть суперцікавими.

Не соромтеся користуватися ефективними методами штучної розкрутки. Міняйтеся відвідувачами і передплатниками з іншими блогерами з суміжних тематичних ніш, використовуйте платні ресурси для залучення аудиторії.

Монетизувати блог потрібно поступово. Нетерплячі запускають партнерки і рекламу на сайтах, яким пару днів від народження. Звичайно, результатів це не принесе. Пристойний дохід дають розкручені, добре оформлені і, що називається, витримані часом блоги. Більше подробиць і практики – в статті «Як створити свій блог».

Читайте також:  Як заробити на своєму сайті. Покрокова інструкція

 

5. 5 корисних порад для початківця блогера

Кілька корисних порад новачкам про те як стати успішним блогером

Читайте, запам’ятовуйте, застосовуйте на практиці!

Порада 1. Любіть свою аудиторію

Якщо ви створюєте блог з метою підвищення самооцінки, що не спілкуєтеся з читачами і не цікавитеся їх думкою, такий ресурс швидко зачахне. Аудиторію потрібно любити і поважати, тоді вона відповість вам взаємністю.

Порада 2. Діліться своїми знаннями про те як стати успішним блогером

Блоги створені для людей. Запам’ятайте цю істину. Якщо ваш ресурс не приносить людям користі, ніяка SEO-оптимізація його не врятує. Пошукові системи теж треба любити, але основна увага приділяйте людям.

як стати успішним блогером

Порада 3. Не бійтеся помилятися

Всі нині успішні блогери допускали на початку шляху масу помилок. Деякі навіть закривали свої сайти і сторінки, щоб створити нові з чистого аркуша.

Помилки – це неминуча умова навчання. З помилками приходить досвід. А з досвідом – легкість, розуміння потреб аудиторії і довгоочікувана популярність.

Рада 4. Створіть базу електронних адрес

З самого початку почніть створювати базу електронних адрес своїх читачів. Це необхідно для організації розсилки. Але вона не повинна бути занадто нав’язливою. Не потрібно бомбити читачів щоденними листами і повідомленнями. Будьте адекватні – нагадуйте про себе регулярно, але делікатно.

Рада 5. Будьте собою

Розповідайте в блозі про себе. Будьте собою – навіть в вузькотематичні блозі. Ви не повірите, але в світі живуть сотні, а то й тисячі людей, схожих на вас, які поділяють ваші інтереси. І ніколи не вважайте читачів дурніші, простіше і наївні себе.

6. Скільки заробляють блогери – особистий досвід

Заробіток безпосередньо залежить від кількості передплатників і активності автора. Деяким блогерам взагалі не потрібна монетизація – у них є інші доходи, а свої сайти і сторінки вони ведуть виключно в цілях розваги. Інші поєднують приємне з корисним – ведуть блог для душі і паралельно на ньому заробляють.

У мене є знайома, яка пише в свій кулінарний блог – докладно, нікуди не поспішаючи, не напружуючись. Спочатку вона взагалі не думала про заробіток, але після того, як число читачів перевалило за кілька тисяч, з’явилися перші пропозиції від рекламодавців.

А потім вона і сама вирішила, що їй зовсім не завадять доходи від партнерок і реклами. Зараз ресурс приноситьблизько 10 000 гривень щомісяця. Багато це чи мало – вирішуйте самі.

Інший знайомий відкрив рік тому комерційний аккаунт в Інстаграмі і запустив канал на Ютубі, де розповідає про продукти зі свого інтернет-магазину (профіль – індійські товари: пахощі, амулети та інше, з ухилом в езотерику).

За його підрахунками, канал і Інстаграм призводять на основний сайт близько 70% всіх покупців, що дає прибуток в 50-80 тисяч в місяць.

У вас є всі шанси заробляти стільки ж або більше – доходи в мережі залежать тільки від вашої активності!

7. Висновок

Тепер ви знаєте більше про те, як стати успішним блогером і заробляти на своїх сторінках і сайтах гроші. Універсальний секрет успішного блогу – користь для читачів і грамотний підхід до монетизації.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here