Як переконати інвесторів вкласти фінанси у вашу новаторську ідею

0
184
views
як розмовляти з інвесторами

Важко думати про щось більш тісно пов’язаному з досвідом стартапу, ніж пітч для інвесторів, а точніше міні-презентація або короткий мозковий штурм. І якщо ви їх зможете переконати, то ви виграли. Отже, вам потрібно коротко і швидко довести, що ваша ідея повинна «вийти в люди», а ви можете цей процес очолити і направляти. Як переконати інвесторів вкласти гроші в ваш проект?

1. Що шукають інвестори?

Яка деталь, яка дрібниця змушує їх прийняти рішення: вкласти гроші в проект чи ні? На жаль, якщо б це було так просто! Реальність така, що всі інвестори відрізняються. До того ж, у всіх них дещо різні підходи до оцінки вашого потенціалу. Один чекає від вас вражаючих цифр, інший хоче стократного зростання, а третій просто стане керуватися особистої інтуїцією. Однак є три моменти, на які незмінно звертають увагу інвестори, коли слухають ваш пітч. Це переконливість, вміння сподобатися, драйв.

● Переконливість

Чи знають ці люди, про що вони говорять? Чи знають вони свою компанію і галузь як п’ять пальців? Провели вони свої дослідження? Мають вони знанням і досвідом для успіху? Якщо у них не вистачає знань, чи хочуть вони їх отримати?

● Уміння сподобатися

Чи подобається мені ця компанія і її продукт? Як я ставлюся до того, що вони роблять, і що це означатиме для всього світу? Чи подобаються мені ці люди? Чи варто мені вкласти час і гроші в їх проект? Скільки років вони будуть працювати, щоб втілити ідею в життя?

● Драйв

Чи є у цих людей натиск і енергія? Вони самі це зроблять або ж чекають моїх грошей? Однак чи будуть мої гроші підтримувати їх ентузіазм? Вони дадуть їм потужний старт або, навпаки, чи послаблять їх?

Отже, якщо ви продумаєте свій пітч з урахуванням цих трьох основних моментів, то шанси домовитися з інвестором зростають.

2. Інвестори – теж люди

І, як багато людей, інвестори хочуть просто хорошу історію. Що це означає для вашого пітчу? Це означає, що недостатньо обсипати їх вражаючими цифрами і продуманими прогнозами доходів. Навряд чи хтось погодиться вкласти свої гроші кудись, прослухавши сухий звіт. Просто створіть переконливу картину, як це стане працювати для ваших клієнтів, для вашого стартапа і для самих інвесторів. Як ваш цільовий клієнт живе в цьому світі без вашого продукту? До речі, чому ви впевнені, що ваш продукт поліпшить їхнє життя? А як він поліпшить наш світ в цілому? У підсумку всі ці деталі допомагають інвесторам розглянути вашу компанію, не як колекцію слайдів, а як живий організм.

3. Ви експерт. Значить, ведіть себе як експерт

як розмовляти з інвесторами

Інвестори не мають досконалих знань про кожну галузь або кожну нову технологію. Але не дозволяйте цим фактом відлякати їх. Якщо інвестор не захоче вкласти свої гроші, то це не тому, що він нічого не зрозумів. Якщо йому не вистачає інформації по галузі, в якій ви працюєте, або розробляєте ваш продукт, ваше завдання – допомогти інвестору вникнути в суть справи. Саме тому засновник – ви, а не інвестор. У вас є бачення – допоможіть і інвестору поглянути на ідею вашими очима. І пам’ятайте: інвесторам доводиться дивитися десятки і сотні Пітчів щотижня, місяць і рік.

Читайте також: Правильна економія: які помилки з грошима ми здійснюємо

4. Навчіться спокійно ставитися до відмов

У вас є вся «зброя», щоб піти на свою першу (або другу, або десяту) зустріч з інвестором. Але як засновнику, який бажає подати себе в кращому світлі, вам доведеться звикнути до звуку слова «ні». Давайте мислити раціонально. Якби у інвесторів були відповіді на всі питання, їм не потрібні б були б винахідники, щоб придумувати ідеї і створювати проекти – вони б зробили все самі. Тому, скільки б раз вам не відмовили або проігнорували, продовжуйте вірити в себе. У кожного інвестора є список «поразок»: це нинішні багатомільйонні компанії, в які у них колись була можливість вкласти гроші, але вони не зробили цього. Саме ваш стартап цілком може бути наступним в цьому списку.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here