Правда про вплив продуктів з ГМО на здоров’я людини.

0
220
views
вплив продуктів з ГМО на здоров'я людини

Ви завжди дивіться на етикетку продукту, який купуєте? Чи читаєте склад? Більш того, зараз стільки численних добавок (трансжири, нітрити, нітрати, барвники, ароматизатори, консерванти та інше). Саме тому сам доктор прописав заглядати в текст дрібним шрифтом і звертати увагу на обкладинку продукту. І там часто пишуть: «без ГМО, барвників та ароматизаторів». Чи несе шкоду ГМО для здоров’я, що це таке, і які продукти містять ГМО? Про все це докладно розповімо в нашому пості.

Що таке ГМО

Розберімось, що це за страшний звір такий. Це генетично модифіковані організми. Інакше кажучи, генетична структура рослини або тварини була штучно змінена. До речі, робиться це природно для збільшення врожаю шляхом збільшення стійкості рослин або тварин до хвороботворних мікроорганізмів, грибам, хвороб і негативним впливам погодних умов.

Як відбувається створення ГМО

Отже, «народження» ГМО відбувається таким чином: вчені розміщують ген в організмі, який володіє бажаними характеристиками. Потім цей ген витягується, копіюється і поміщається в геном першого організму (і у нього теж з’являються необхідні параметри). Інакше кажучи, створюються такі комбінації генів, які не існують в природі, щось схоже на схрещування. Але є 2 точки зору, з одного — створення ГМО так само безпечно і нешкідливо, як природне розмноження. А з іншого — існують проблеми зі здоров’ям людини, які вчені пов’язують з ГМО.

Вплив продуктів з ГМО на здоров’я людини: правда чи міф

Фахівці вже більше 20 років вивчають продукти ГМО, але так до сих пір і не прийшли до спільного знаменника. Одні стверджують, що це все вигадки і маркетинговий хід, щоб привернути людей до покупки продуктів з етикетками «без ГМО» та збільшити ринок фермерських (чистих) господарств. Інші наполягають, що це суперечить природі (незважаючи на те, що в сільському господарстві вже дуже давно застосовують метод схрещування і гібридизації культур). А також, що такий метод призводить до розвитку безлічі захворювань: на першому місці — алергія, потім репродуктивні розлади (безпліддя), проблеми з травленням, аутизм.

Читайте також: Найбільш шкідливі продукти харчування.

Насправді, не можуть не насторожувати яблука, що не псуються і не поїдаються хробаками. Це відразу ставить під сумнів ГМО і переконує в тому, що вони завдають шкоди. А також помідори, які зберігаються протягом довгого часу після збору; і головне сільськогосподарські культури, які не гинуть після важкої обробки пестицидами і гербіцидами.

Наслідки генної модифікації

Наприклад, генномодифікована кукурудза створена із застосуванням гена Bacillus thuringiensis (Bt). Наприклад, коли пилок рослин з геном Bt осідає на листках молочаю (основне джерело їжі для личинок метелика монарха), листя стають токсичними для личинок. Дослідження останніх 24 років встановили, що популяція цих метеликів скоротилася більш ніж на 68%.

Пилок від ГМО культур також може осідати на диких рослинах і наносити додаткової шкоди навколишньому середовищу. Наприклад, зміни в екосистемі: коли рослина не може використовуватися тваринами і комахами як джерело їжі.

А також вчені побоюються, що генетична модифікація рослини може викликати розвиток захворювань, стійких до антибіотиків. Це пов’язано з можливістю вірусної резистентності, що веде до нових вірусів і хвороб.

Як врятувати стосунки

До речі, в Америці після дозволу ГМО продуктів проводилося дослідження хвороб, які можуть бути спровоковані генної модифікацією. Насправді, встановилося, що за 9 років після використання ГМО продуктів, число американців з хронічними хворобами збільшилася на 6%. Хоча немає достатніх доказів на підтримку зв’язку між вживанням ГМО і розвитком хвороб, вчені радять враховувати можливість того, що така ситуація щось більше, ніж просто збіг.

Продукти з ГМО та їх вплив на здоров’я людини

За підсумками досліджень і численних наукових статей, ми розуміємо, що тільки кожній людині залишається самому для себе визначити шкоду ГМО і вирішити: побоюється він вживання ГМО продуктів чи ні. Проте для тих, хто входить до першої групи, ми підготували список зі свідомо генно-модифікованими продуктами (потрібно дивитися виробника):

 • Кукурудза;
 • Канола (рапсове масло);
 • Соєві боби;
 • Картопля;
 • Яблука;
 • Папая;
 • Люцерна;
 • Цукровий буряк;
 • Помідори;
 • Гарбуз;
 • Бавовна.

Країни, де вирощують ГМ-культури

1. У США площа посівів складає 70,9 млн. Га. Там вирощують практично всі перераховані вище культури.

2. Бразилія. Площа посівів – 44,2 млн. Га. Сюди відносять бавовна, кукурудзу і сою.

3. Площа посівів в Аргентині в два рази менше в порівнянні з Бразилією – 24,5 млн га. Однак вирощуються ті ж культури.

4. В Індії на 11,6 млн га ростять бавовник.

5. Площа посівів в Канаді на шість десятих менше площі посівів в Індії. Але там можна зустріти ріпак, кукурудзу, сою і цукровий буряк.

6. Китай на площі 3,7 млн ​​га вирощує бавовник, папайю і тополя.

7. Парагвай трохи відстає від площі посівів Китаю і вирощує бразильські культури.

8. До ГМ-культур Пакистану можна віднести бавовна, який засіяний площею 2,9 млн га.

9. ПАР по культурах повторює Бразилію і Парагвай. Площа становить 2,3 млн га.

10. Площа посівів в Уругваї найменша — всього 1,4 млн га. До того ж культурні не відрізняються різноманітністю: кукурудза і соя.

В Україну  ввозити продукти можна. На кожен товар з ГМО в обов’язковому порядку повинна бути етикетка, яка вказує на присутність в ньому генномодифікованого продукту (якщо хтось вважає, що шкода ГМО — це не міф).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here