Найбільш шкідливі продукти харчування.

0
238
views
шкідливі продукти харчування

Сучасний світ так побудований, що всього різноманітного вдосталь: розваги, їжа, одяг, взуття, предмети інтер’єру та інше. Але чи всі з пропонованого корисно і якісно? Ми вирішили розібратися в найголовнішому – їжі, адже вона необхідна нам щодня. Від неї залежить здоров’я організму і загальний стан. Отже, ось шкідливі продукти харчування, які краще виключити зі свого раціону (тим більше щоденного).

Шкідливі продукти харчування

Виключно чисті продукти в наш час, звичайно, складно знайти. Більшість так чи інакше оброблені і містять консерванти. Звичайно, тільки якщо ви не тримаєте своє господарство і не контролюєте повністю процес виробництва: починаючи з добрива і закінчуючи обробкою, добавками. Найнебезпечнішими продуктами є солодке, солоне і жирне. До їх складу, як правило, входять підсилювачі смаку (Е621 – найшкідливіший), замінники цукру (Е951), трансжири, багато солі, що викликає звикання і порушення в обміні речовин.

Що не слід вживати в їжу?

1. Цукерки, шоколад, батончики

Потрібно сформувати звичку – в будь-яких продуктах перевіряти склад, і солодощі не виняток. Так ви можете уберегти себе від вживання найшкідливіших інгредієнтів. До всього іншого, вибирайте шоколад з мінімальним складом, на першому місці має бути какао, а далі масло какао, цукор і з добавок – максимум натуральний ароматизатор. Ніяких замінників масла, підсилювачів смаку і гори інших ароматизаторів. Безпечніше вибирати солодке в еко-магазинах або замовляти на спеціальних сайтах. Такі частування можна давати дітям. А також арахіс, часто додається в батончики, теж небажаний – це самий алергічний горіх, який може надати серйозної шкоди здоров’ю.

2. Газовані напої (в тому числі, дієтичні)

Згідно з дослідженнями, майже всі популярні шкідливі продукти в особі газованих напоїв містять штучний підсолоджувач, який підвищує рівень глюкози. А також перевантажує печінку, а його надлишок перетворюється в жир. Було доведено, що 4-MEI, присутній в напоях коричневого кольору (наприклад, Coca-Cola, Pepsi), збільшує частоту ракових і доброякісних пухлин у щурів. Міжнародне агентство з вивчення раку вважає його можливим канцерогеном і для людини.

3. Страви, приготовані у фритюрі (курка, кальмари, кільця цибулі, картопля і ін.)

Така їжа готується в маслі дуже високої температури (і часто в одному і тому ж). До того ж, крім великої жирності і калорійності, небезпечна глікірованія білків в організмі. Глікірованіе може створювати проблеми з судинами, серцем, шкірою, провокувати виникнення цукрового діабету. Якщо ви хочете щось посмажити, обійдіть грилем або духовкою (без додавання олії).

Читайте також: Корисні властивості води, та її вплив на оргнанізм

4. Пластівці швидкого приготування

Намагайтеся не вживати в їжу такі каші і не давати дітям. Навіть якщо на етикетці вказано «без добавок», як правило, такі пластівці містять дуже багато цукру (більше, ніж в шоколадному батончику). Це призводить до проблем з серцем, цукрового діабету і появи зайвої ваги. Якщо каші з добавками (наприклад, медовим смаком або фруктами), є велика ймовірність, що в упаковці містяться бутильований гідрокситолуол, бутильований гідроксіанізол і рафіновані вуглеводи. Вони вважаються канцерогенними і заборонені в багатьох країнах Європи.

5. Фастфуд – дуже шкідливі продукти харчування

Так-так, напевно, це «краще» з’єднання поганих речовин. Шкідливі продукти швидкого приготування містять все, що не можна вживати в їжу у великих кількостях. Наприклад, багато солі, цукру, підсилювачі смаку та аромату, швидкі вуглеводи, транс-жири, консерванти. Звичайно, фастфуд розрахований на швидке насичення і отримання смакового задоволення. На приготування такої їжі не витрачається багато часу і грошей, вона добре зберігається – все завдяки небезпечним «помічникам». Більш того, фастфуд викликає звикання і залежність, з часом ви перестаєте нормально сприймати природну їжу без добавок. Спробувавши одного разу, вам захочеться ще і ще гамбургерів, сосисок в тісті або пончиків. Швидка їжа небезпечна ожирінням, проблемами з метаболізмом, з серцем і судинами, алергією.

6. Ковбаса і копчене м’ясо – найбільш шкідливі продукти харчування

М’ясо в магазинних ковбасах ви навряд чи знайдете. Однак склад буде на цілий абзац і містити розсип не потрібних нам речовин. Це в першу чергу барвники (вам адже повинна сподобатися рожева сарделька), консерванти, стабілізатори, всілякі ароматизатори і підсилювачі смаку і це дуже шкідливі продукти харчування . До речі, великий відсоток заміни м’яса становить трансгенна соя, жири і шкурки.

Читайте також: Як вести здоровий спосіб життя, не обмежуючи себе в їжі

Копчені ковбаси і м’ясо ще страшніше – ці шкідливі продукти не з найкращим складом піддають додатково обробці, щоб домогтися ефекту копчення. Найчастіше це робиться неприродним способом (на вогні з димом), а з використанням штучних добавок, які багаті хімічними сполуками, ароматизаторами, містять феноли і формальдегіди.

Вживання ковбасних виробів впливає на роботу печінки, нирок, ендокринної системи, шлунково-кишкового тракту, викликає атеросклероз і появу зайвої ваги.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here