Факти про навколишній світ, які виявилися брехнею

0
943
views
Факти про навколишній світ

Як багато правди в тих знаннях, якими вас годували з дитинства? Ми підібрали факти про навколишній світ. Подумайте, все, у що ви вірили, що було основою вашого світу, раптом виявилося б брехнею? На жаль, світ розвивається, наука не стоїть на місці, а інформації властиво застарівати. Ми зібрали для вас факти з минулого, які давно спростовані наукою, але ви продовжуєте в них вірити по інерції.

1. Земля не обертається навколо Сонця

Усі небесні тіла Сонячної системи обертаються по епіциклоїді третього порядку. Простою мовою: так як Сонце не нерухоме, а обертається навколо Галактики, яка робить оборот навколо центру Всесвіту, ми не робимо коло, а рухаємося по складній і деформованій орбіті. До речі, на рух Землі також впливають інші планети, типу Юпітера і Сатурна.

2. Блискавка може бити навіть чотири рази в одне місце

Як показали дослідження з Арізони, де вчені вивчали фізику атмосферних явищ по відеозаписах штормів і гроз — ймовірність, що блискавка вдарить кілька разів в одне місце, дорівнює 46%. Річ у тому, що вона шукає найбільш короткий шлях до землі, і, знайшовши такий, користується ним по максимуму.

3. Велику китайську стіну не видно з космосу

Це міф, придуманий для залучення туристів. З космосу можна побачити тільки міста-мільйонники, та й то підсвічені нічними вогнями.

Читайте також:Як оперативно розпізнати лицеміра?

4. Зміна забарвлення потрібно хамелеона не для маскування

За допомогою зміни кольорів хамелеони просто спілкуються передають свій настрій, фізичний стан, залучають або відлякують інших тварин. А ще їх тіло змінює колір, реагуючи на світло, вологість і тепло.

5. Птахи не кидають своїх пташенят

Пам’ятайте, як вас лякали тим, що якщо взяти який випав із гнізда пташеня, то його мама від нього відмовиться? На ділі птиці практично не відчувають запахів, тому нічого не помічають. А по-друге, пташенята не випадають, а вчаться літати. Не поспішайте «рятувати» малюків, їх мама десь поруч і пильно стежить за успіхами.

6. Спартанці не були настільки суворими

Археологи давно спростували міф про те, ніби спартанці вбивали слабких і хворих немовлят, скидаючи їх зі скелі. Вони розкопали ущелині, описане античними поетами та істориками, але не знайшли там дитячих кісток, тільки тіла дорослих бранців. Так що це ще одна дурна байка!

7. Жаби не викликають бородавок

У появі бородавок винен вірус папіломи, який можна успадкувати лише при контакті з зараженим людиною. Самі по собі жаби нешкідливі і навіть не мають зубів, а горбки на їхньому тілі це шкірні залози, які називаються паротиди.

8. Кажани мають прекрасний зір

Мало того що сітківка їхніх очей володіє паличками, які допомагають добре орієнтуватися в темряві. Виявилося, що колбочки, відповідальні за кольоровий зір, у них теж присутні. І взагалі кажани воліють використовувати саме зір, а не ехолокацію, чий радіус дії вельми обмежений

9. Бики страждають на дальтонізм

Ні, вони не реагують на червону ганчірку, бо не розрізняють кольорів. Більш того це короткозорі тварини, які не бачать далі свого носа. А червоний колір матадори використовують, щоб глядачі не так гостро реагували на пролиту кров.

Читайте також: 7 продуктів, які можуть погіршити вашу алергію

10. Алкоголь не зігріває тіло, один з найцікавіших фактів про навколишній світ

Всупереч поширеним переконанням, алкоголь розширює дрібні судини шкіри, через що організм стрімко втрачає температуру, хоча і створює помилкове відчуття тепла. Так що будьте обережні, це небезпечний метод «обігріву».

11. Протяги не несуть шкоди здоров’ю

Чому людина застуджується? Через слабкий імунітет і вірусу, який проникає в організм. При цьому часто провітрюваних приміщеннях мають менше хвороботворних бактерій, ніж затхлі кімнати зі спертим повітрям. А як бути з переохолодженням? Без вірусу-провокатора воно не матиме ефекту.

12. Після гоління структура волосся не змінюється

Вони не починають рости більш густо і активно, не стають особливо жорсткими або темними. Просто бритва затупляє кінці, чому ми відчуваємо себе інакше.

Читайте також:Як подолати страх публічних виступів всього за один тиждень

13. Морквина не впливає на гостроту зору

У ній є вітамін А, але його настільки мало, що ви не відчуєте помітних зрушень, навіть поїдаючи цей овоч кілограмами. Зате в моркві багато бета-каротину, який може вплинути на тон шкіри, зробивши людину більш жовтим, ніж зазвичай.

14. Мова собак багатофункціона

Наші чотирилапі друзі висовують язик не тільки для того, щоб знизити температуру тіла в спеку, так вони показують, що знаходяться в гарному настрої, що розслаблені і всім задоволені. А у порід з плоскою мордочкою це взагалі генетична особливість — їм важко дихати, мова занадто великий, ось і доводиться викручуватися. До речі, потіють собаки через ніс і подушечки лап.

15. Пам’ять золотих рибок живе довше 3 місяців

Ні, вони не забувають все і вся, роблячи пару кіл по периметру акваріума, це міф. Геніями їх не назвеш, але інтелект деяких риб можна порівняти з інтелектом домашньої птиці, і це вже щось.
А ви знали те, про що ми написали, або деякі факти про навколишній світ стали для вас в новинку?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here