Чи загине Всесвіт? 4 поширені теорії про кінець світу

0
368
views
кінець світу

Питання, чи буде кінець світу, хвилює багатьох. В даний час існують теорії загибелі всього живого і навіть цілої Всесвіту. У чому полягають деякі з них?
Двадцяте століття – час стрімкого злету науки. Накопичення знань у всіх її областях призвело до наукової революції – колосальним і стрімких змін в техніці, технологіях, обміні інформацією. До того ж наука і техніка за сто років пройшли колосальний шлях від старту першого аероплана до висадки на Місяць і космічних апаратів, що досягають меж Сонячної системи.

Початок 20 століття ознаменувався революційним переворотом у фізиці. Більш того, вчені прийшли до теоретичного відкриття, що Всесвіт є нестійким об’єктом в нескінченному просторі – значить має свій початок і кінець. Завдяки таким великим ученим, як Альберт Ейнштейн, Олександр Фрідман, Едвін Хаббл і ін. Перед людством відкрився шлях досліджень космосу. Фахівці займалися питаннями походження Всесвіту і будували перші здогади щодо загибелі останньої. До речі, серед великих умів другої половини 20 століття варто відзначити вченого Стівена Хокінга, який продовжив дослідження в області походження і розвитку Всесвіту на основі наукових праць А. Ейнштейна.

Поняття Всесвіт включає в себе час і космос з усіма видами матерії та енергії. Отже, існує ряд припущень щодо загибелі Всесвіту, яка рано чи пізно станеться. Пропонуємо три теорії про кінець світу, які народилися на основі теоретичних висновків вчених.

Версія Великого стиснення

Великий вибух є на даний момент найбільш розкрученої теорією виникнення Всесвіту. Відповідно до цю концепцію, протоматерія була щільною до нескінченності точкою, оточеній великим океаном порожнечі. У якийсь момент часу стався колосальний вибух, в результаті якого матерія розрослася до параметрів Всесвіту.
Антиподом Великого вибуху виступає Велике стиснення. Механізм його дії такий. Сили гравітації Всесвіту призводять до розширення останньої. Але цей процес не безкінечний. Колись настає межа розширення, його межа. Зростаючи, Всесвіт рано чи пізно досягне цього умовної границі, і процес обернеться назад: почнеться стиснення Всесвіту. А ось вся міститься в ній матерія – а це зірки, метеорити, комети, планети, чорні діри – сконцентрується в одній екстремально щільною точці.

Читайте також: 20 цікавих фактів про гравітацію – найзагадковішу силу

Теплова загибель

Цей сценарій про кінець світу свідчить, що під дією постійної сили гравітації Всесвіт буде розширюватися. Колосальні об’єкти, а точніше, галактики будуть віддаляться одна від одної на величезні (навіть за космічними мірками) відстані. Всесвіт підпорядковується тим же законам, що і звичайна термодинамічна система. Це означає, що тепло в ній розподіляється рівномірно між усіма існуючими об’єктами. І речовина Всесвіту в просторі розподілено щодо рівномірно.

кінець світу

У підсумку відбудеться справжній кінець світу: поступово згаснуть всі зірки одна за одною. Але не буде вистачати енергії для зародження нових. Матерія буде продовжувати існувати лише у вигляді елементарних частинок, хаотично переміщаються в космосі. Між частинками відбуватимуться зіткнення, але не буде обміну енергією. Від людей теж залишаться одні частинки.

Чорні діри

У вчених є версія, що всі види матерії, що існують у Всесвіті, обертаються в орбіті чорних дір, які розташовані в серці відкритих людиною галактик. Насправді, чорні діри – одне з найдавніших явищ у Всесвіті. Це специфічні області, в яких гравітаційне тяжіння настільки потужне, що покинути їх не можуть об’єкти зі шалених швидкостях. Гігантська тяжіння чорних дірок буквально всмоктує міжзоряний речовина і всі види випромінювань.

Читайте також: Тайни вселенної, на які поки немає відповіді

Приблизно така логіка вчених, які припускають, що кінець світу залежить від часу, який колись може зупинитися. Навіть якби ми могли розраховувати на вічне життя і існували ще мільйони років після смерті планети, ніхто б не зрозумів, що сталося. Фахівці пояснюють свою гіпотезу так: час замре і все зупиниться в єдиній миті, подібно фотокартці. Назавжди. Це важко уявити: ми б не старіли і не вмирали. Але й не дізналися б про все це.
Який би сценарій смерті Всесвіту не здійснився, це процес довготривалий, він триватиме мільярди років. Тому у нас ще є час закінчити тут всі свої справи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here