2 кроки, які допоможуть підняти самооцінку

0
429
views
підняти самооцінку

Як підняти самооцінку і чим погана неадекватна самооцінка? Вона ламає наше уявлення про себе, спотворює реальну картину наших можливостей, що може спричинити за собою силу-силенну проблем. Без різниці, занижені наші уявлення про себе або завищені, ми перестаємо бачити себе в правдивому світлі, не можемо дати правдиву оцінку своїм здібностям, нам важко зрозуміти, наскільки значимі наші досягнення. А це безпосередньо впливає на наші життєві рішення і вчинки, або допомагаючи реалізовуватися в життя, або заважаючи втіленню планів.

Як підняти самооцінку?

Ні, ми не будемо говорити про банальні способи підвищення впевненості в собі, примушуючи вас виписувати в стовпчик життєві досягнення або читати біографії успішних і знаменитих. Всі ці мотиваційні вправи добре похитують енергію, але в житті не приносять користі. Особливо якщо у вас поламаний внутрішній стрижень. Рано чи пізно Вас все одно здує і підете на пошук нового «допінгу», спускаючи силу-силенну грошей і часу, на жаль, не завжди розумно. Як раз і назавжди заткнути «чорну діру» всередині себе? Для цього вам буде потрібно зробити лише два кроки назустріч новому мисленню.

Крок 1. Міняємо критерії оцінки себе

Чому багато хто з нас так часто відчувають тривогу, оцінюючи власні досягнення? Чому ми так легко розчаровуємося в своїх здібностях? Звичайно, в цьому неподобстві винна звичка порівнювати себе з оточуючими, які завжди виявляються в більш виграшному положенні, ніж ми. Причина такої несправедливості – людей навколо більше 7 мільярдів. Хтось із цього натовпу обов’язково буде гарніше, розумніше, більш вдалим і цікавіше нас. Особливо якщо народився в сприятливому середовищі, де його таланти вчасно помітили і підтримали.

На цьому моменті часто підключаються псевдопсихолог зі своїми порадами менше дивитися по сторонах і вчитися порівнювати себе теперішнього з собою в минулому (або з знеособленим ідеалом). Ідея проста, як дві копійки. Цінний сам по собі життєвий досвід, який ми нарощуємо з роками, стаючи сильніше і мудріше. А наявність ідеалу мотивує нас бути краще, розвиватися і прокачувати себе. Проблема в тому, що з віком ми можемо втрачати здоров’я, сили, мрії, близьких людей і життєву хватку. І тоді виходить, що раніше ніби як було краще, а значить, пишатися нічим! Або намальований в голові ідеал настільки недосяжний, що ми стаємо справжніми невротиками, які витрачають багато енергії і сил, але не отримують віддачі. Тоді на зміну впевненості знову приходить відчуття провини, сорому, втоми і тотального розчарування. Більше не хочеться нічого досягати, ми бездарні, у нас нічого не вийшло.

підняти самооцінку

Читайте також: На що в жінках звертають увагу чоловіки

Змінити подібну руйнівну установку просто – відмовтеся від порівнянь. Зовсім. Назавжди. Досить порівнювати свої і чужі гідності. Шукати в собі вади. Вести рахунок між досягненнями минулого і сьогодення – це не додасть вам ні грама впевненості. Ваше завдання – вчитися мислити категоріями нових можливостей. Що ви можете зробити прямо зараз, щоб стало краще? Відмовтеся від списків і рейтингів. Сконцентруйтеся на досягненнях, яких реально можете добитися в цьому моменті часу і з цими ресурсами. Думайте про те, що ви можете, а не про те, чого у вас немає.

Крок 2. Переводимо потенціал в дію

З іншого боку, одного наявності можливостей недостатньо, щоб зміцнити самооцінку. Так, ви вмієте робити те і це, у вас є великий внутрішній потенціал, сильний характер, знання, амбіції. Тепер все це багатство потрібно направити в дію, яке стане вашою опорою і стартом. Чим більше активних дій, реалізованих в життя планів, тим краще. Вони будуть підживлювати вас і давати енергію для нових дій, розширюючи територію самореалізації.

Як це виглядає на практиці? Ви визначаєте свої можливості (що у вас є, чого б вам хотілося, куди можна спрямувати енергію). Потім складаєте план і йдете його реалізовувати, підкріплюючи свою самооцінку. Розширення досвіду і можливостей веде до нових амбітних цілей, все більше допомагаючи вам проявити себе.

Читайте також: Причини успіху Річарда Бренсона: киньте виклик своєї мрії

Ідея зрозуміла, схема проста, залишилося відкинути сумніви і страхи, перестати концентруватися на тому, чого у вас немає, і йти в атаку. Так зміниться не лише ваша самооцінка, але і саме життя.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here