12 фактів про маніпуляцію над іншими людьми

0
376
views
фактів про маніпуляцію

Не варто недооцінювати відносини, в яких вас завжди виставляють крайнім, принижують і знецінюють, звалюючи на ваші плечі свою відповідальність. Ми зробили підбірку фактів про маніпуляцію. Наш світ сповнений маніпуляторів, які обожнюють експлуатувати хороших людей, яких хлібом не годуй, дай поживитися за чужий рахунок. Але ми допоможемо вчасно виявити деструктивних персонажів, щоб порвати з ними все зв’язку. Представляємо способи маніпуляції, за допомогою яких неадекватні особистості використовують вас у своїх цілях, відіграючи дитячі комплекси.

1. Приховані уколи в жартівливій обгортці

Зручно говорити гидоти і приправляти їх соусом «я ж пожартував»! Так маніпулятори можуть роками безкарно ображати близьких, чіпляючись за найболючіше з садистською посмішкою. Не ведіться на їх специфічне почуття гумору, його там немає, це завуальована форма приниження, яку потрібно тут же припиняти.

2. « І тобі не соромно? »

«Як можна так себе вести? І тобі не соромно? »- повторює прихований агресор, танцюючи на вашій самооцінці. Це найдієвіша форма виведення людини з ладу – нав’язати йому примарне почуття провини за минуле, допущені помилки або невідповідність якимось нормам. Особливі злостивці знаходять больову точку й починають колупати в ній пальчиком, вселяючи людині, що він заслужив свої нещастя. Зрозуміло, це маячня. Пам’ятайте, що всі способи маніпуляції спрямовані на те, щоб послабити вашу пильність і взяти все під свій контроль.

3. Проекція

Навіщо коригувати недоліки, якщо можна приписати їх іншим? Це куди простіше, ніж займатися собою і змінювати своє мислення. По крайній мірі, можна перенести весь сором за самого себе на партнера, якого звинуватити в своїх же гріхах. Так товсті чоловіки переносять ненависть на пухлощекое дружин, брехуни скаржаться на брехню оточуючих, а ледачі працівники нарікають на неефективність начальства. Це не вони нездари, просто все навколо такі!

4. Карикатурні узагальнення

Ви натякнули близькій людині, що вам не подобається його тон або якась звичка? Маніпулятори в таких ситуаціях піднімають гвалт: «Ти завжди незадоволена!» «Тобі ніколи нічого не подобається …» «Істеричка!» Замість вирішення проблеми вони тут же знецінюють ваше прохання і переводять стрілки. Не поспішайте вибачатися, ви маєте право на свої переживання, тоді як партнер хоче вас цього позбавити.

Читайте також:Факти про навколишній світ, які виявилися брехнею

5. Образи

Способи маніпуляції найчастіше зводяться до образ. Мабуть, це найшвидший шлях принизити людину – прикопати до його зовнішності, розумових здібностей або словами, коли не вдається вплинути на статус іншим способом. Будучи не здатними реально аргументувати свої вимоги або думка, такі люди переходять в емоційну атаку, намагаючись завдати удару по вашому авторитету непристойними виразами. Навряд чи вийде їх переспорити. Тому найкраща реакція в цьому випадку – повну байдужість.

6. Газлайтінг

Наскільки ви впевнені у своїй реальності? Маніпулятори часто вдаються до цього прийому, щоб дезорієнтувати ворога, змусити його сумніватися в тому, що він бачить або відчуває. Як це відбувається? «Ти був з іншою жінкою, я вас бачила!» – «Не вигадуй, тобі здалося, ясно?» Головне, переконати партнера, що він помиляється і все сприймає неадекватно, тоді як сам винний говорить чисту правду. Згодом така тактика перетворює жертву в невротика, який не може покладатися на себе і не вірить власним очам.

7. Постійна зміна правил

Способи маніпуляції можуть бути пов’язані з постійною зміною критеріїв. Наприклад, дружина хоче бачити у своєму чоловікові добувача. Але як тільки він домагається успіхів, тут же виявляє невдоволення його любовними здібностями. Або чоловік вимагає від дружини повного підпорядкування, замикає в будинку, не пускає працювати … А потім обурюється, чому вона така залежна від нього і нічого собою не представляє? По суті, до партнерів висуваються суперечливі вимоги з метою вселити їм почуття неповноцінності, щоб продовжувати застосування жорстокого поводження. Очікування змінюються з кожним днем, а значить, людина ніколи не зможе їх виправдати. Саме цього їм і потрібно.

Читайте також: Що обов’язково варто взяти з собою в похід

8. Дресирування

Як змусити людину танцювати під свою дудку? Спробувати «приручити» його за допомогою знецінення минулого, друзів, хобі, життєвих досягнень. Такі люди обожнюють висміювати ваші цілі і таланти. Також вони саботують важливі для вас дати, негативно висловлюються про близьких, з якими вам добре, аби відірвати вас від колишнього світу і всього, що наповнювало життя сенсом. Мета – у вашій всесвіту не повинно залишитися нікого, крім маніпулятора і його бажань, ви повинні повністю підкоритися його «хочу».

9. Тотальний контроль

Такі способи маніпуляції, як цей увазі не тільки повне управління вашими фінансами, настроєм або колом спілкування, коли вас навмисно ізолюють від близьких і друзів. Агресор нібито навмисне грає на ваших почуттях. Він змінює плани по десять разів на дню, конфліктує з нічого, підриває стабільність, аби вимотати вас психологічно і повністю себе підпорядкувати. Коли людина не відчуває себе комфортно, їм легко управляти. Тому що він вже сам не знає, чого хоче.

10. Вознесіння на п’єдестал з подальшим знеціненням

Щоб прив’язати до себе жертву, деструктивні особистості часто діють за шаблоном – закохати в себе об’єкт будь-яким способом, а потім максимально принизити. Для цього вони грають роль «ідеальних половин». А як тільки отримують серце партнера, відразу зривають маски, стаючи агресивними, ревнивими і некерованими егоїстами. Помітити цю гру просто, якщо придивитися, як людина спілкується з іншими, що він говорить про колишніх. Різкий контраст у відносинах – явна ознака біди.

11. Плітки і наклеп

Ще один засіб контролю – розпускання пліток, при якому керують не самою людиною, але думкою оточуючих на його рахунок. Навіщо? Способи маніпуляції часто використовуються для того, щоб убезпечити себе – так і з плітками. Наприклад, в разі розриву репутація партнера буде остаточно знищена. Значить, він втратить підтримку і повернеться на старе місце з підібраними хвостом. Боротися з такою поведінкою можна тільки одним способом – не піддаватися на провокації і тримати емоції в руках, щоб їх не використали простивши вас. У підсумку правда все одно відкриється.

12. Продавлювання кордонів

Будь-маніпулятор хоче знати, як далеко він може зайти в своєму впливі. Як наслідок, один раз переступивши межу, він уже ніколи не повертається до колишніх відносин. Якщо людина поруч дозволив сісти собі на шию, пробачив зраду або підкорився психологічному тиску, значить, жертву підданий нових випробувань, куди сильнішого масштабу. Все це робиться заради відчуття власного всемогутності. Щоб його досягти, вони будуть слізно просити прощення, плести сім мішків гречаної вовни обіцянок … а потім повторять всі знову, в ще більш жорстокій формі. Насильство над іншими дає їм смак життя.

Тримайтеся подалі від таких людей. Вам терпер відомі факти про маніпулюцію. Вчіться підходити до спілкування вибірково і плекати контроль над своїм життям. У підсумку це вбереже вас від розчарувань, яких можна уникнути.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here